Департамент
з підвищення конкурентоспроможності регіону

Харківської обласної державної адміністрації

03.jpg

Креативна Європа  — програма Європейського Союзу з бюджетом 1,46 млрд € в галузі культури на 2014–2020 роки. Програму затверджено  Європейським парламентом 19 листопада 2013 і прийнято Європейською радою 3 грудня 2013. Програма стартувала 1 січня 2014.

«Креативна Європа» складається із двох підпрограм:

 • «Культура», в рамках якої передбачено просування креативного та культурного секторів;
 • «Медіа», що забезпечує підтримку розвитку та поширення аудіовізуальних творів.

На підпрограму «Медіа» припадає щонайменше 56% бюджету, близько 31% планується виділити на підпрограму «Культура», ще 13% відведено на новий напрямок – міжсекторальну взаємодію, реалізацію якого заплановано на 2016 рік. Він включає фінансове забезпечення представництв програми «Креативна Європа» (Creative Europe Desks) і реалізацію механізму фінансової гарантії.

На сьогодні існує близько 18 каналів (часто іменованих «схеми» або «напрямки»), які надають можливість фінансування у рамках «Креативної Європи», кожен з яких охоплює окремий сектор або вид діяльності. Дізнайся більше.

«Креативна Європа» надасть фінансову підтримку лише тим проектам, які виконають поставлені перед нею завдання, а саме:

 • зміцнення сектору та нарощування потенціалу;
 • формування аудиторії;
 • розробка нових бізнес-моделей;
 • створення та підтримка віртуальних проектів.

Проекти, що виконають ці завдання, повинні також сприяти досягненню пріоритетних цілей «Креативної Європи». До них належать:

 • зміцнення потенціалу сектору в плані функціонування на міжнаціональному рівні;
 • стимулювання міжнаціонального поширення творів і операторів індустрії, а також завоювання нових аудиторій як у Європі, так і за кордоном;
 • заохочення використання інноваційних і творчих підходів;
 • зміцнення фінансового потенціалу сектора;
 • зміцнення механізмів прийняття рішень.[3]

 Співпраця України та ЄС у сфері культури в рамках Угоди про асоціацію (Глава 24) передбачає тісніше співробітництво  задля покращення взаєморозуміння та розширення культурних обмінів, а також мобільності об’єктів мистецтва та митців.

З метою виконання зазначених положень у 2017 році українська Сторона продовжує активну участь у Програмі ЄС «Креативна Європа». У 2017 році Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за підтримки Мінкультури проведено близько 70 заходів; розроблено проект веб-ресурсу бази даних українських культурних і креативних індустрій; проведена робота щодо налагодження співпраці з партнерами в Україні. Успіхом у 2017 році є те, що чотири українські організації стали партнерами проектів європейського співробітництва, відібраними для надання підтримки в рамках програми «Креативна Європа»: Проект "Polyphony"Фестиваль "Brave Kids"Арт-резиденція "Територія натхнення"

Сайт Національного бюро програми ЄС "Креативна Європа" - http://creativeeurope.in.ua/ 

21 березня 2018 року Національне бюро програми Європейської Коміссії «Креативна Європа», спільно із Харківським Національним Університетом імені В. Н. Каразіна, Харківським університетським консорціумом, на запрошення Харківської обласної адміністрації провело низку робочих зустрічей та презентувало програму на Харківщині. Подробиці та матеріали доступні за посиданням:  http://www.compet.kh.gov.ua/ukr/1790-vizit-delegatsiji-natsionalnogo-byuro-programi-es-kreativna-evropa-videozapis-seminaru 

 
Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31