Департамент
з підвищення конкурентоспроможності регіону

Харківської обласної державної адміністрації

12.jpg

У контексті євроінтеграційних прагнень Україна приділяє особливу увагу практичному наповненню галузевої співпраці з Європейським Союзом, а також наближенню до ефективних форм взаємодії з євроінституціями та країнами-членами ЄС у рамках тематичних програм Євросоюзу.

Протокол до Угоди про партнерство і співробітництво про Рамкову угоду між Україною та ЄС про загальні принципи участі України в програмах ЄС, підписаний  22 листопада 2010 р. під час Саміту Україна-ЄС, створив юридичну основу для укладення двосторонніх меморандумів про доступ України до окремих програм ЄС.

Із затвердженням нової фінансової перспективи ЄС на період до 2020 року та запрошенням країн, що наразі не є державами-членами ЄС, до участі у різноманітних тематичних програмах Співтовариства Україна визначила для себе ряд програм ЄС, які становлять підвищений інтерес для наукової академічної думки, культурної та креативної індустрії, перспективного розвитку промислово-підприємницького потенціалу.

Програма ЄС «Еразмус+»  - http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/index_en.htm.

У 2014 році Україна приєдналася до Програми ЄС «Еразмус +»  в якості країни-партнера. Програма передбачає налагодження міжнародної міжуніверситетської та академічної співпраці, здійснення навчальних обмінів між вищими навчальними закладами, заохочення до навчання за кордоном, реформування системи вищої освіти та управління навчальним процесами. Для моніторингу оголошень та подачі конкурсних заявок Єврокомісія створила інформаційний портал програми www.ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/, який містить всю необхідну інформацію для зацікавленої української аудиторії.

Сайт Національного Еразмус+ Офісу в Україні - http://erasmusplus.org.ua/ 

19 квітня у Харкові за ініціативи Департаменту,  Національного Еразмус+ Офісу в Україні, Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, Харківського університетського консорціуму проходив Erasmus+ Infoday, що включав низку інформаційних заходів. Подробиці та матеріали доступні за посиданням: http://www.compet.kh.gov.ua/ukr/1832-erasmus-infoday-follow-up-2 

Програма Горизонт 2020 - http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/

До найбільш перспективної Програми ЄС «Горизонт 2020» з досліджень та інновацій з бюджетом майже 80 млрд євро Україна офіційно приєдналася 20 березня 2015 року, коли підписала Угоду щодо участі в програмі у присутності Комісара ЄС з питань досліджень, науки та інновацій К.Моедаша та Міністра освіти і науки України С.Квіта. Програма «Горизонт 2020» відкриває нові можливості для України: мобільність в цілях навчання (стипендії за напрямком Марії Склодовської-Кюрі, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, інноваційні гранти для підтримки наукового супроводження проектів). Україна займає 33-е місце в рейтингу ТОП-50 найбільш інноваційних країн світу.

Програма Креативна Європа - https://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/

Співпраця у сфері культури в рамках Угоди про асоціацію (Глава 24) передбачає тісніше співробітництво між Україною та ЄС задля покращення взаєморозуміння та розширення культурних обмінів, а також мобільності об’єктів мистецтва та митців.

З метою виконання зазначених положень у 2017 році українська Сторона продовжує активну участь у Програмі ЄС «Креативна Європа». У 2017 році Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за підтримки Мінкультури проведено близько 70 заходів; розроблено проект веб-ресурсу бази даних українських культурних і креативних індустрій; проведена робота щодо налагодження співпраці з партнерами в Україні. Успіхом у 2017 році є те, що чотири українські організації стали партнерами проектів європейського співробітництва, відібраними для надання підтримки в рамках програми «Креативна Європа»: Проект "Polyphony"Фестиваль "Brave Kids"Арт-резиденція "Територія натхнення"

Сайт Національного бюро програми ЄС "Креативна Європа" - http://creativeeurope.in.ua/ 

21 березня Національне бюро програми Європейської Коміссії «Креативна Європа», спільно із Харківським Національним Університетом імені В. Н. Каразіна, Харківським університетським консорціумом, на запрошення Харківської обласної адміністрації провело низку робочих зустрічей та презентувало програму на Харківщині. Подробиці та матеріали доступні за посиданням:  http://www.compet.kh.gov.ua/ukr/1790-vizit-delegatsiji-natsionalnogo-byuro-programi-es-kreativna-evropa-videozapis-seminaru