Департамент
з підвищення конкурентоспроможності регіону

Харківської обласної державної адміністрації

02.jpg

1 серпня 2017 року розпочала діяти Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Відкрилися нові можливості для українського бізнесу, адже з з 1 серпня:

- Канада скасовує ввізні мита на 98% українського експорту;

- Український бізнес може брати участь у  канадських державних закупівлях - а це ринок обсягом понад 16 млрд канадських доларів щороку;

- Стартує процес ліквідації нетарифних бар’єрів для експорту - різниці в оцінках відповідності і т.д.


З 2016 по 2021 рік в Україні впроваджується проект міжнародної технічної допомоги CUTIS, що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. Загальний бюджет проекту дорівнює 13,5 мільйонів канадських доларів.

Головною метою цієї п’ятирічної програми є зменшення рівня бідності в Україні шляхом збільшення експорту товарів та послуг з України до Канади та надходження інвестицій у зворотному напрямку. Її виконавцем є Конференційна Рада Канади у партнерстві з Канадсько-Українською Торговою Палатою. Цільова аудиторія: малі і середні підприємства України, зокрема на чолі з жінками.

Сайт проекту: https://cutisproject.org/

Офіційна сторінка проекту: https://www.facebook.com/CUTISproject/


Основні напрямки діяльності проекту

1. Інформація для експортерів. Проект СUTIS у партнерстві з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Офісом з просування експорту забезпечуватиме український бізнес інформацією та технічною допомогою, необхідною для експорту українських товарів до Канади та залучення канадських інвестицій до України.

2. Освіта для експортерів. В межах проекту запланована активна просвітницька робота з бізнесом щодо особливостей експорту до Канади та переваг Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною. Разом з експертами Мінекономрозвитку та Офісу з просування експорту проект CUTIS проводитиме практичні тренінги, семінари, вебінари та інші навчальні заходи у регіонах України.

3. Послуги для експортерів. Спільно з Офісом з просування експорту проект надаватиме бізнесу консультації щодо оцінки експортної готовності, пошуку бізнес-партнерів в Канаді, канадських стандартів та законодавчих вимог. Крім того, планується співпраця з українськими лабораторіями у п’яти пріоритетних галузях з метою їх сертифікації відповідними канадськими органами.

4. Бізнес-можливості. Проект сприятиме участі українського бізнесу у торгових ярмарках, виставках та B2B-заходах, спрямованих на розширення бізнес-зв’язків з Канадою, зростання експорту та залучення інвестицій.


В рамках проекту вже проведено низку семінарів "Smart Exports" з питань експорту продукції до Канади. Зокрема:

"Smart Exports" - це 500+ хвилин найсучасніших практик з експорту: від логістики й тонкощів договорів до сертифікації та захисту інтелектуальної власноті - це перший сезон заходів серії Smart Exports:

1) Smart Exports #1: Зовнішньоекономічні договори, форми розрахунків та мінімізація ризиків - https://youtu.be/qmyFFvfRLI8
2) Smart Exports #2: Логістика за океан від А до Я – кейс Канади - https://youtu.be/QiiWn8lBLqw 
3) Smart Exports #3: Захист прав інтелектуальної власності при експорті - https://youtu.be/VF8tCTDnMG4 
4) Smart Exports #4: Митне оформлення, класифікація та правила походження товарів - https://youtu.be/ueqaD8XKR4c
5) Smart exports #5: Добровільна сертифікація та корпоративна соціальна відповідальність - https://youtu.be/z2iAMxkctQY

Весь сезон: http://bit.ly/SmartExportsSeason1
 

Або за посиланням


Угода про вільну торгівлю:

 

Презентація проекту:

 

Більш докладну інформація щодо реалізації проекту CUTIS та контакти Київського офісу проекту можна дізнатися на сайті cutisproject.org.

 

 
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2