Департамент
з підвищення конкурентоспроможності регіону

Харківської обласної державної адміністрації

01.jpg

Ринки Грузії перебувають у фокусі Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі України на період до 2021 року.

Серед 190 країн світу за рейтингом Світового Банку щодо легкості ведення бізнесу Doing Business 2020 Грузія посідає загальну 7 сходинку, зокрема за напрямками: прозорість процедури реєстрації суб’єктів господарювання – 2 сходинка, реєстрація права власності – 5 рейтингова позиція.

За даними Державної служби статистики України за підсумками січня-березня 2020 року товарообіг товарами між Україною і Грузією склав 119,4 млн.дол. У порівнянні з відповідним періодом 2019 року оборот зменшився на 15,3 млн.дол. США., або на 11,3%.

За даними Головного управління статистики у Харківській області, у порівнянні з І кварталом 2019 року, обсяг експорту товарів до Грузії збільшився на 2,4 млн.дол.США., або на 50,0% та досяг рівня 7,3 млн.дол. США.

Сальдо зовнішньої торгівлі товарами Харківської області з підприємствами Грузії за січень-березень 2020 року є позитивним та дорівнює 6,9 млн.дол. США.

Пропонуємо ознайомитися з відомостями стосовно:

  • стану експорту товарів Харківської області до Грузії за підсумками I кварталу 2020 року та його товарної структури;
  • джерел отримання ділової інформації щодо контактів суб’єктів господарювання та торгової статистики зовнішньої торгівлі між країнами.

Довідково

21 лютого 2020 року голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні паном Теймуразом Шарашенідзе.

Під час зустрічі сторони обговорили взаємини, які склалися між Грузією та Україною, а також перспективи співробітництва Харківської області з Грузією.

Очільник області зазначив, що один з головних пріоритетів у його роботі – це залучення інвестицій та розвиток економіки області. Він також запропонував послу Грузії розглянути можливість участі делегації країни в економічному форумі в Харкові.

Більш докладна інформація за посиланням.