Департамент
з підвищення конкурентоспроможності регіону

Харківської обласної державної адміністрації

12.jpg

Міністерство закордонних справ опитало учасників Ради експортерів та інвесторів при МЗС та визначило ТОП-10 країн, які є найбільш бажаними для українських експортерів.

“Ми перезапустили Раду експортерів та інвесторів, аби створювати можливості для українських компаній. Відкривати нові ринки, збільшувати торгівлю українськими товарами за кордоном. Щоб люди могли заробляти гроші, створювати робочі місця, платити зарплати, наповнювати бюджет податками”, — нагадав глава МЗС.

За словами Дмитра Кулеби, потреби та пріоритети експорту найкраще знають самі експортери. Саме тому МЗС звернулося до членів РЕІ, аби скласти ТОП-10 найбажаніших ринків збуту.

Серед них виявилися як традиційні, так і нові, перспективні для торгівлі країни.

До ТОП-10 увійшли: Бразилія, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія, Індія, Китай, Казахстан, Чилі, Катар, Узбекистан та Канада.

У цих та інших привабливих для експорту країнах, економічні відділи закордонних дипломатичних установ працюватимуть як команди з розвитку торгівлі та інвестицій.

МЗС також створюватиме додаткові можливості торгівлі з Німеччиною, Туреччиною, Ізраїлем, Білоруссю та Молдовою.


Довідково

Експортна стратегія України визначає прозорий перелік ринків, що мають найбільші перспективи для розвитку українського експорту та забезпечення максимального результату при ефективному використанні ресурсів.

Відповідно до матеріалів Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі на 2017 – 2021 роки до ТОП-20 перспективних країн для розвитку національного експорту, за виключенням ринку ЄС, віднесено:

США, Китай, Туреччина, Японія, Грузія, Молдова, Ізраїль, Індія, Індонезія, Білорусь, Канада, Таїланд, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати, Бангладеш, Ліван, Філіппіни, Нігерія, Саудівська Аравія, Швейцарія.


Джерело